Rýchla ponuka na mieru
VAM security

História

Spoločnosť VAM system založil Štefan Vámoš, ktorý zabezpečovací systém VAM vyvíjal bez prestávky 20 rokov tak, aby bol naozaj neprekonateľný. S vývojom mu pomáhala celá rodina, ale najviac syn Richard, ktorý v súčasnosti firmu vedie.

Po 20 rokoch od založenia sa spoločnosť VAM system môže pýšiť stabilným miestom na trhu, ako aj veľkou klientelou. Dnes ju tvorí 14-členný tím zamestnancov a pôsobí okrem Bratislavy aj v Nitre a Kalnej nad Hronom. Otvorili sme však pobočku aj v Prahe a Brne a v blízkej budúcnosti chceme otvoriť pobočku aj v Londýne.

1

Naša cesta

„Nápad na vývoj zabezpečovacieho systému vymyslel môj otec. Ja som sa však o autá tiež vždy zaujímal a zdalo sa mi až absurdné, že v tej dobe bolo ukradnutie auta naozaj hračkou – žiadne sofistikované zabezpečovacie systémy totiž ešte neexistovali. Jednoducho ste otočili kľúčom, dvere sa mechanicky zatvorili a to bola celá ochrana auta.“

2

„Na to, aby sme mohli zabezpečiť vývoj a výrobu prvého prototypu zabezpečovacieho systému, sme potrebovali 1,5 milióna korún. Predali sme teda rodinný dom, ktorý sme mali, a vsadili všetko na túto kartu. A to bez toho, aby sme predtým podnikali.“

3

„Prvých 7 rokov podnikania sme sa nevedeli dostať z dlhov. Prototyp sme síce mali vyrobený, ale nedávali sme peniaze do reklamy, takže o nás nikto nevedel. A keď sme prišli za predajcami áut, tí zase nášmu výrobku nedôverovali. Boli sme akoby v začarovanom kruhu.“

4

„Okolo roku 1996 nastal zlom – vtedy na Slovensku stúpol počet krádeží áut a majitelia začali hľadať aj iné možnosti zabezpečenia ako iba tie z výroby. V tom období sme zabezpečili stovky áut. Niektoré z nich sa zlodeji pokúsili ukradnúť, ale nevyšlo im to. Potom to už išlo jednoduchšie: jeden povedal o nás druhému a tak dookola. Takto sme sa dostali do povedomia ako zabezpečovací systém, ktorý je naozaj neprekonateľný.“

5

„Aj keď máme na trhu už dobrú pozíciu, stále chceme zabezpečenie VAM zdokonaľovať, či už po estetickej alebo praktickej stránke. Chceli by sme tiež rozšíriť naše pôsobenie aj na medzinárodné trhy.“

FAQ

Môže sa zabezpečenie VAM pokaziť?

Túto možnosť, samozrejme, nemôžeme vylúčiť, ale zatiaľ sme sa so žiadnym prípadom, keď by sa systém poškodil, nestretli. Zabezpečenie VAM má aj certifikáciu kvality od renomovanej nemeckej skúšobne TÜV SÜD.

Čo v prípade, že kazetku stratím?

Ak kazetku stratíte alebo vám ju odcudzia, technici vám systém prekódujú a dajú nové kazetky.

A ak mi kazetka spadne napríklad do kaluže?

Odnímateľná časť odolá nárazom aj vlhkosti. Pokiaľ sa teda namočí, stačí ju očistiť a vysušiť.

Na západ Slovenska to mám ďaleko. Viete mi auto zabezpečiť aj inde?

Áno, radi vám VAM systém za príplatok namontujeme aj vo vašej garáži kdekoľvek na Slovensku.

Koľko kazetiek VAM dostanem?

Zákazník dostáva vždy 2 kazetky preto, aby ich mohol mať pri oboch kľúčoch od svojho auta.

Aká je cena zabezpečenia VAM?

Pretože je montáž každého vozidla jedinečná a pri každom vozidle sa blokujú iné časti, cena závisí vo veľkej miere od dĺžky a náročnosti samotnej montáže. Ak nám napíšete alebo zavoláte, veľmi radi vám pripravíme konkrétnu cenovú ponuku.

Doteraz som sa s VAM systémom nestretol. Je to nové zabezpečenia?

Zabezpečenie VAM má už viac ako 20-ročnú históriu. Systém sme vyvíjali pomaly a precízne, aby bol bezchybný a fungoval dokonale.

Ako dlho trvá montáž zabezpečenia proti krádeži vozidla?

Pretože sa každé auto zabezpečuje vždy unikátne, dĺžka montáže VAM systému sa líši v závislosti od typu vozidla, motorizácie a stupňa výbavy. Priemerne trvá 3 až 4 hodiny.

Aké autá dokážete zabezpečiť?

Nepoznáme takmer žiadne obmedzenia a zabezpečenie VAM sme schopní namontovať takmer do všetkých typov vozidiel. Jediné obmedzenie máme pri automobiloch, ktoré boli vyrobené pred rokom 2000, prípadne u historických vozidiel, kde nie je elektronický systém dostatočný.

Kde všade vykonávate montáž?

Montáž zabezpečovacieho zariadenia v súčasnosti vykonávame na Slovensku aj v Českej republike. Montážne strediská máme v Bratislave, Kalnej nad Hronom a Nitre.

Je možné zabezpečenie proti odcudzeniu namontovať aj do nového auta? Nestratím záruku?

Montáž nášho systému nemá žiadny negatívny vplyv na záruku vozidla. Naša spoločnosť sa striktne riadi podmienkami týkajúcimi sa poskytovania záruky pri spotrebiteľských zmluvách, ktoré sú upravené v § 619 Občianskeho zákonníka a zákone č. 40/1964 Z. z., t. j. preberáme záruku na všetky nami zasiahnuté časti vo vozidle. Zasahujeme však len do určitých častí elektroinštalácií (kabeláže), nikdy nie priamo do riadiacich jednotiek, hybných častí ani do deformačných zón vozidla.

Napísali o nás

Myslíte, že mať zabezpečovací systém v aute nie je potrebné?

Už ste síce počuli o zabezpečovacích systémoch do áut, ale povedali ste si, že na jeho namontovanie nie je dôvod? Ak však chcete, aby vaše vozidlo zostalo vaším, mali by ste sa zamyslieť aj nad touto možnosťou. Prejdime si teda najbežnejšie protiargumenty.

VAM security

Kúpa nového auta: na čo si dať pozor a ako ho zabezpečiť proti krádeži?

Je to tu: prišiel čas na nové auto. Do vrecka hlboko nemáte, takže sa rozhodnete pre čisto nové. Pozriete si zopár modelov na internete, nájdete najbližšiu predajňu, z testovacej jazdy ste nadšení a zastavíte sa už len pri dopade pera na podpisové miesto na zmluve s myšlienkou, či ste si vybrali naozaj dobre.

6000 vozidiel

má už namontovaný VAM

Evidujeme viac ako 500 neúspešných pokusov o krádež vozidla s VAM systémom.

Rýchla cenová ponuka

* Povinné položky

Alebo nám zavolajte na +421 902 846 888